Güzel Beyoğlu Projesi

Güzel Beyoğlu Projesi

Güzel Beyoğlu Projesi Nedir?
Güzel Beyoğlu Projesi'nin Amaçları Nelerdir?
Ekip Tanıtımı
Proje Kapsamı
Kentsel Tasarım Çalışmaları
Tüm Çalışmalar
Meydanlar
Işıl Işıl Beyoğlu
Kent Mobilyası
Estetik Kurul Çalışmaları
Mimari Projeler
Mimari Projeler
Şehircilik Projeleri
Etkinlikler
Estetik Kurul Çalışmaları

Kentsel tasarım çalışmaları bir taraftan yürütülürken, Yeni imar izni alacak yapıların proje ve uygulamalarının, kent dokusuna uygun yapılanmasının kontrolü ve kentsel tasarım çalışmaları ile paralel yürütülmesi için , Beyoğlu Belediye Başkanı Sn. Ahmet Misbah Demircan önderliğinde estetik kurul oluşturuldu. Böylelikle Beyoğlu'ndaki, yeni yapılanmanın zaman içinde, tekrar dış cephe düzenlemesine maruz kalması engellenmiş oldu.

Bu amaç doğrultusunda, Beyoğlu'nda inşaat ve proje yapan Müteahhitlerle, mimarlarla ve mühendislerle toplanarak uygulama duyuruldu. Kentsel tasarım Atölyesi, İmar Müdürlüğü ile koordineli çalışmaya başladı. Mimari proje eskiz aşamasındayken, Proje mimarı estetik kurul ile yapının cephe etütleri üzerinde görüş alışverişinde bulunduktan sonra, imar izni almaktadır. Yapı inşaatı sürecinde imar takibiyle birlikte, kta yapı cephesinin projeye uygunluğunu takip etmektedir.

Şu ana kadar, Beyoğlu'ndaki 16 mahallede 78 adet yapının cephesi proje aşamasında estetik kurul ile görüşülerek tasarlandı.

Adidas Binası
   
Beyoğlu İş Merkezi
   
İş Bankası