Güzel Beyoğlu Projesi

Güzel Beyoğlu Projesi

Güzel Beyoğlu Projesi Nedir?
Güzel Beyoğlu Projesi'nin Amaçları Nelerdir?
Ekip Tanıtımı
Proje Kapsamı
Kentsel Tasarım Çalışmaları
Tüm Çalışmalar
Meydanlar
Işıl Işıl Beyoğlu
Kent Mobilyası
Estetik Kurul Çalışmaları
Mimari Projeler
Mimari Projeler
Şehircilik Projeleri
Etkinlikler
Işıl Işıl Beyoğlu

Beyoğlu geceleri artık daha güvenli...

Beyoğlu Belediyesi cadde ve sokakların aydınlatılmasında dünyada standartı en yüksek ve en modern aydınlatma sistemi olan kataner sistemini uygulamaktadır. Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan önderliğinde başlatılan Işıl Işıl Beyoğlu Projesi kapsamında yapılan çalışmalar yaklaşık iki yıldır sürdürülmekte olup, toplam 50 kilometrelik yol aydınlatılmıştır. Proje, 150 kilometrelik bir güzergahın kataner sisten ile ışıklandırılmasını öngörmektedir.


Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’ın aydınlatmaya verdiği önem, sosyal yaşamın ve ticaretin gelişmesi, güvenliğin sağlanması ve toplumun refah düzeyinin yükselmesi ile aydınlatma arasında kurduğu bağdan ileri gelmektedir.İyi ışıklandırılmış cadde ve sokaklarda gece saatlerinde yaşanan gasp, hırsızlık, kapkaç gibi olaylar azalmaktadır.Aydınlatma sayesinde hava karardıktan sonra da sosyal yaşam devam etmekte dolayısıyla ticaret artmaktadır.Işığın insan psikolojisine olumlu katkısının yanı sıra ışıl ışıl sokaklar kentliyi, çevresini temiz tutmak ve korumak konusunda olumlu yönlendirmektedir.


Işıl Işıl Beyoğlu projesiyle uygulanmaya başlayan kataner sistem daha az elektrik harcanarak daha iyi bir aydınlatma olanağı sunar.Bu sistemde armatürler, bina yüzeylerine monte edilen gerdirme hatlar üzerine 20 metrede bir yerleştirilmektedir.Bu şekilde havadan yapılan ışıklandırma ile hem direklerin kaldırımlardaki işgali sorunu ortadan kaldırılmış hem de daha kaliteli bir aydınlatma elde edilmiştir.

 

Fen İşleri Müdürlüğü olarak, ilçemizde yaşanan elektrik kesintilerinde, yol ve cadde aydınlatma arızalarında, Bedaş yetkililerine durum bildirilerek sorunun takibi yapılmakta ve en kısa zamanda çözümlenmesi için yardımcı olunmaktadır. İlçemiz sınırlarındaki park, bahçe, meydan, sosyal tesis ve belediye hizmet binalarının aydınlatılmasında oluşan sorunlara müdürlüğümüz ekipleri en kısa zamanda müdahale etmekte ve çözüme ulaştırmaktadır.