Güzel Beyoğlu Projesi

Güzel Beyoğlu Projesi

Güzel Beyoğlu Projesi Nedir?
Güzel Beyoğlu Projesi'nin Amaçları Nelerdir?
Ekip Tanıtımı
Proje Kapsamı
Kentsel Tasarım Çalışmaları
Tüm Çalışmalar
Meydanlar
Işıl Işıl Beyoğlu
Kent Mobilyası
Estetik Kurul Çalışmaları
Mimari Projeler
Mimari Projeler
Şehircilik Projeleri
Etkinlikler
Kentsel Tasarım Çalışmaları

Beyoğlu Belediyesi Kentsel Tasarım Atölyesi  20 cadde/bölge de çalışmalarını devam ettirirken, şu ana kadar, yaklaşık 5000 yapı cephesinde düzenleme yapıldı.

Çalışmalar, kentsel tasarım projeleri hazırlanarak (yada yaptırılarak)  başlanmakta. (Projelerin hazırlık döneminde çalışma yapılacak bölge halkı ile ilişki kurularak onların kendi içlerinde, organize olmaları , toplanmaları ve seçecekleri bir komisyonla kta’nın bağlantılı çalışması sağlanıyor.) Bölgedeki tüm yapıların tesbitleri yapıldıktan sonra görüntü kirliliğine neden olabilecek tabela, klima, anten..vs gibi ögeler ortadan kaldırılıyor, Bina cephesinde proje esnasında tesbit edilmiş düzenlemeler, bina sahiplerine birebir aktarılarak düzenleme süreci başlatılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kentsel tasarım çalışmaları öncesi Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bölge halkı ve esnafla toplantılar düzenleyerek sorunları konuştu. Yapılacak olan kentsel tasarım çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kentsel tasarım atölyesine, bina yada işyeri cephesine yönelik görüşmeye gelenlerle, birebir ilgilenilmekte ve mimari danışmanlık hizmeti verilmektedir.  Uzun ve meşakkatli olan bu süreçte, amaç bina sahiplerinde yapı ve çevre bilincini geliştirerek, düzenli bir şekilde yapılarının bakımlarını yapmalarını sağlamak ve onların ihtiyacı olan mimari desteği verebilmek.  Bina cephelerinde boya rengi, tabela dizaynı, tente şekilleri - rengi vb. bina dış cephesine ait tüm detaylar, kta’ nın denetiminde yapılmakta, periyodik olarak çalışılan bölge fotoğraflanarak, takip edilmektedir.

 

 

kta kentsel tasarım uygulamalarını tüm Beyoğlu’na yayılmasını hedeflemektedir.  Halihazırda sürdürülmekte olan bölgeleri aşağıda sıraladık.

 1. Talimhane
 2. Meşrutiyet Caddesi
 3. Kızılay Meydanı
 4. İstiklal Caddesi
 5. Bankalar Caddesi
 6. Gümüşsuyu Caddesi,
 7. Sıraselviler Caddesi,
 8. Tarlabaşı Bulvarı,
 9. Bahriye Caddesi,
 10. Boğazkesen Caddesi,
 11. Cihangir Bölgesi
 12. İstiklal Caddesi Balık Pazarı
 13. Dolapdere Mobilyacılar Sitesi
 14. Ömer Hayyam Caddesi
 15. Karaköy 1. Kısım (Kemankeş Mahallesi)
 16. Şişhane Meydanı,
 17. Mete Caddesi
 18. Kalyoncukulluğu,
 19. Defterdar Yokuşu

caddelerindeki, Bina Dış cephelerinde kentsel tasarım çalışmaları sonucunda önemli değişiklikleri görmek mümkün. Bu caddelerdeki çalışmalar devam etmekte.